Планування і звітність

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

МОГИЛІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

ім. І.М. ШИШКАНЯ

МОГИЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

за підсумками 2022-2023 навчального року

 

Вступ

Відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», наказу МОН України від 23.03.2005 р. №178 «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», з метою утвердження відкритої та демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах ОТГ щорічно керівник навчального закладу має звітувати про свою діяльність на зборах педагогічного колективу, батьківською громадськістю. Звітування керівників здійснюється з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою.

У своїй діяльності, як директор школи, я керувалася Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад,  Статутом школи, чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти,  у цілому та повної загальної середньої освіти зокрема і посадовими обов’язками.

Контингент учнів

На кінець 2022-2023 навчального року у закладі навчається 239 учнів, з них 1 – 4 класах – 83 учні, 5 – 9 класах – 117 учнів, 10 – 11 класах – 39 учнів.  Випускників 9 класу – 20 учнів, випускників 11 класу – 20 учнів. Всі учні 4, 9, 11 класів звільнені від  проходження державної підсумкової атестації 2023 року.

Мова навчання

Українська мова

Профільне навчання

Освітній процес здійснювався у 10 та 11 класах за філологічним  профілем (39 учнів).

Педагогічний колектив

 Педагогічний колектив нараховує 28 педагогів. Вищу кваліфікаційну категорію мають 13 вчителів, І кваліфікаційну категорію – 8 вчителів, ІІ кваліфікаційну категорію – 3 вчителів, кваліфікаційну категорію «спеціаліст» - 1 учитель, без категорії – 3 вчителів.

Творчий потенціал

      Педагогічний колектив школи працює над  науково-методичною проблемою «Розвиток навичок самостійної роботи учнів в умовах змішаного навчання».

 Учителі школи беруть активну участь  у семінарах-практикумах, курсах, які проводяться в КЗВО «ДАНО».

Гурткова робота

У школі працює 3 гуртки: спортивного напряму «Волейбол», «Футбол», та «Правова освіта».

Матеріально-технічне забезпечення

До послуг учнів – 23 навчальні кабінети, 2 комп’ютерні класи (29 ПК), спортивна зала, футбольний майданчик, релаксаційна кімната, їдальня, актова зала, кімната для шкільного самоврядування.

Бібліотечний фонд налічує 18500 примірників художньої та навчальної літератури.

   

   Зміни в сучасній  українській освіті вимагають від школи визначення нової мети навчання та виховання – розвиток інноваційної особистості, здатної до життєтворчості та самореалізації у нових соціальних умовах, про що записано в освітній програмі нашого закладу.

  З 2018-2019 н.р. розпочалася реформа в освіті - запровадження Нової української школи. Це означає, що п’ятий  рік у початковій та основній школі втілювалися нові підходи до організації освітнього простору, до методики навчання. Основні принципи НУШ - дитиноцентризм, педагогіка партнерства, методи особистісно зорієнтованого навчання на основі  переосмислення нової ролі сучасного вчителя, застосування інформаційно-комунікативних технологій, проектних  та інтерактивних технологій – стали звичними. 

    За  останні  три роки  контингент учнів у нашій школі перебуває  в межах 220-245 учнів. На даний час до 1 класу  зараховано  18 дітей.  На 2023-2024 навчальний рік передбачається 20 першокласників.

У 2022-2023  н.р. навчалося  239 учнів, з яких атестовано 156 учнів.

Кількісний показник рівня навчальних досягнень такий:

Високий рівень -   26  учень   (  17  %);

Достатній рівень -    34  учні  (  22 %);

Середній рівень   -    96   учнів  ( 51 %);

Початковий рівень   -  0 учні  (  0  %).

У  школі  І ступеня навчається 83 учні, які не атестуються.

У школі ІІ ступеня навчається 117 учнів. Високий рівень становить 18%,  на достатньому навчається - 24%, на середньому  58%, початкового рівня немає.

Учнів школи ІІІ ступеня – 39. Високий рівень становить 23%,  на достатньому навчається - 15%, на середньому  62%, початкового рівня немає.

Цього року школу закінчили з високими балами і нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні» учні

5 класу:

Дудко Злата Михайлівна

Кисличний Олександр Олександрович

Кучер Уляна Олександрівна

Ковганко Іван Іванович

Тонкошкур Марк Олександрович

Туров Сергій Сергійович

6 класу:

Атамась Анна Анатоліївна

Гречка Анна Миколаївна

Мірошніченко Олександра Артемівна

Смоляга Валерія Валеріївна

Стратій Владислав Олександрович

7 класу:

1. Лещінський Дмитро Сергійович

2. Романюк Дар’я Єдуардівна

8 класу:

Іскендеров Яшар Вугарович

Петречко Андрій  Максимович

Сирота Єгор Петрович

Туров Єгор Сергійович

Філяровська Валерія Олександрівна

Козешкурт Денис В’ячеславович

9 класу:

1. Лутай Ярослава Анатоліївна

2. Скобель Розалія Іванівна

3. Романюк  Захар Олександрович

10 класу:

Здор Наталія Сергіївна

Подушка Аліна Володимирівна

Погорілий Назар Віталійович

Перепелиця Валерія Русланівна

Перепелиця Вероніка Русланівна

11 класу:

Кучер Мар’яна Олександрівна

Лисенко Діана Валеріївна

Гречка сергій Миколайович

М анько Олександр Ярославович

     Відповідно до навчального плану роботи школи за рахунок варіативної складової було залучено  6 годин. У 10-11 класах виділено по 2 години на вивчення математики та по 0, 5 години на вивчення предмету «Захист України». Також виділено 1 годину історії України в 11 класі.

Організовано  роботу 3 гуртків, до участі в яких залучено 75 школярів.

                                

                                 Про підсумки методичної роботи

                               школи за 2022-2023 навчальний  рік

  Методична робота з педагогічними кадрами в 2022-2023 навчальному році здійснювалася відповідно до  Законів України  "Про освіту", „Про загальну середню освіту”, “Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти”, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти «Нова українська школа», Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ ст., Указу Президента України „Про додаткові заходи щодо державної підтримки обдарованої молоді”, плану роботи школи на 2022-2023 н.р.  та з метою підвищення ефективності методичної роботи з педагогічними кадрами, вдосконалення її змісту, професійної майстерності, реалізації компетентнісного підходу педагогів, упровадження в практику роботи досягнень сучасної педагогічної науки, нових технологій та реалізації нових державних освітніх стандартів.

  У 2022-2023 році науково-методична робота закладу освіти була спрямована на провадження навчально-методичного, управлінського забезпечення плідної співпраці педагогів, учнів, батьківської громадськості та інших соціальних інститутів з метою реалізації шкільного проекту

„Розвиток навичок самостійної роботи учнів в умовах змішаного навчання ” на ІІІ етапі у 2022- 2023 н.р»;

створення у закладі освіти інноваційного розвивального
середовища, яке спонукає, організовує та спрямовує до творчої співдії, забезпечує розвиток творчого потенціалу та професійної компетентності педагогів.

            Пріоритетними напрямками методичної роботи вважалися :

удосконалення науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти шляхом   впровадження сучасних  управлінських технологій;

створення умов для безперервного зростання рівня педагогічних кадрів через ефективне використання сучасних форм і методів навчання;

використання оптимальних методів методичної роботи з педагогічними кадрами, адекватних  сучасним цілям і змісту науково – методичної діяльності;

модернізацію навчально-виховного процесу  на основі даних системних моніторингових досліджень через широке використання інформаційно-комунікаційних технологій і впровадження компетентнісного підходу до навчання;

запровадження здоров’язберігаючих освітніх технологій в навчально-виховному процесі;

удосконалення  роботи щодо  розвитку творчих здібностей учнів, реалізації їх інтелектуальних прагнень і здатності до духовного зростання;

участь в районній естафеті педагогічних інновацій.

Протягом  року  було  проведено  4  засідання  методичної  ради,  на  яких  розглядалися  такі     питання  як:

Про організацію науково-методичного супроводу реалізації шкільного  проекту «Організація роботи педагогічного колективу на ІІІ етапі шкільного проекту «Розвиток навичок самостійної роботи учнів в умовах змішаного навчання» ;

Формування команди, що представить школу на олімпіадах ІІ рівня;

Презентація досвіду роботи вчителів, що атестуються;

Впровадження інноваційних технологій у освітній  процес.

Роботу  предметних  методичних об’єднань  було  побудовано  на  підставі  діагностування  педагогічних  кадрів,  що  дало  змогу  мати  об’єктивні  дані  про  особистісні  і  професійні  якості  кожного  педагога,  необхідні  для  оптимізації  методичної  роботи.

На  засіданнях  методичних об’єднань  були  розглянуті  питання,  спрямовані  на  виконання  положень  нормативних  і  директивних  документів  про  освіту,  вирішення  завдань  провідної  науково-методичної  проблеми  області,  на  створення  умов  для  безперервного  зростання  рівня  педагогічної  майстерності  вчителів,  їх  самоосвітньої  діяльності,  на  підвищення  якості  навченості  учнів,  на  використання  у  навчальному  процесі  нових  продуктивних  технологій  навчання,  інтерактивних  технік,  спрямованих  на  розвиток  особистості  учня,  підвищення  ефективності  та  якості  освіти,  розвиток  творчості  та  дослідницької  діяльності  школярів.

Крім того, на засіданнях предметних методичних об’єднань вчителі систематично  вивчали  питання  методики  викладання  предметів,  знайомилися  з  новинками  психолого-педагогічної  та  методичної  літератури,  фаховими,  загально педагогічними  періодичними  виданнями,  вивчали  передовий  педагогічний  досвід.  Значна робота проведена в період  між  засіданнями. Предметні методичні об’єднання при проведенні засідань в переважній більшості використовують різноманітні активні форми роботи: відкрите засідання МО, майстер-клас, творчий портрет майстра, обмін досвідом, засідання круглого столу, тренінги, презентації досвіду тощо.

Особливу увагу керівники методичних об`єднань   надавали інформаційно-методичному забезпеченню навчально-виховного процесу. Все це  сприяло  підвищенню  рівня  дидактичної  й  методичної  підготовки  педагогів  для  організації  та  здійснення освітнього  процесу.

Належна увага  в  роботі  предметних  методичних об’єднань  приділялася  моніторингу  навчальних  досягнень  учнів.

    Контроль за станом успішності здійснювався згідно графіка внутрішкільного контролю за якістю та ефективністю організації навчально-виховного процесу. Підведення підсумків, забезпечення їх гласності стало стимулом для подальшої корекційної роботи щодо результативності навчання.

На постійному контролі була результативність стану викладання предметів базових дисциплін, аналіз участі учнів у шкільних олімпіадах, предметний  моніторинг та інші види контролю. За результатами ІІ семестру з 156 учнів, що оцінюються, 0 (0%) мають низький рівень успішності, 96 (61%)   середній рівень, 34 22%) – достатній, 26 (17%) – високий рівень. У порівнянні з І семестром збільшилась кількість учнів, які мають середній рівень навчальних досягнень.

Загальний рівень  успішності учнів Могилівського ліцею ім. І.М. Шишканя за підсумками  2022-2023 навчального року відображено в даній таблиці:

Школа І ступеню

Кількість учнів

1-3б.

4-6б.

7-12б.

10-12б.

83

Оцінюється

0

-

-

-

-

Школа ІІ ступеню

Кількість учнів

1-3б.

4-6б.

7-12б.

10-12б.

117

0

0%

68

58%

28

24%

21

18%

Школа ІІІ ступеню

Кількість учнів

1-3б.

4-6б.

7-12б.

10-12б.

39

-

24

62%

6

15%

9

23%

 

Всього 239

Оцінюється 155

0

0%

96

61%

34

22%

26

17%

Дані про коефіцієнт результативності роботи вчителя та рівня якості знань з предметів навчального циклу за підсумками ІІ семестру 2022-2023 н.р., відображені нижче , свідчать про необхідність посилити роботу з підвищення рівня якості навчання з хімії, геометрії, алгебри та історії України. У порівнянні з І семестром покращився коефіцієнт результативності роботи вчителя та рівня якості знань з української літератури, захисту України.

 

Предмет

КЯ

КР

 

Українська мова

56

67

 

Українська література

63

71

 

Зарубіжна література

70

71

 

Англійська мова

47

62

 

Природознавство

61

70

 

Біологія

55

66

 

Хімія

38

58

 

Астрономія

56

69

 

Географія

57

67

 

Фізика

51

65

 

Інформатика

60

71

 

Історія України

40

57

 

Всесвітня історія

45

62

 

Правознавство

20

48

 

Громадянська освіта

56

71

 

Математика

63

71

 

Алгебра

41

60

 

Геометрія

44

62

 

Основи здоров’я

52

66

 

Образотворче мистецтво

84

86

 

Мистецтво

55

68

 

Захист України

65

73

 

Трудове навчання та технології

72

79

 

Фізична культура

61

67

 

Музика

52

63

ВСЬОГО

54,6

66,8

 

Протягом  року  члени  педагогічного  колективу працювали  над  впровадженням   інноваційних педагогічних технологій, інтерактивних технік навчання на засадах продуктивного навчання та виховання, спрямованих на розвиток інноваційної особистості школярів ,  їх соціалізації та медіаосвіти.

      При проведенні навчальних занять та в позаурочний час  учителями застосовуються електронні програмні засоби навчання, наявні в школі, використовуються елементи комп’ютерних технологій, здійснюється використання бази даних електронних посібників (енциклопедій, словників, довідників тощо, тематичних Інтернет – сайтів: festival.1september.ru; www.teachejournal.ru, wikipedia.org; MirUrokov.ru; inf.1september.ru  http://combinatorica.narod.ru/third.html.

Учителі  школи залучають учнів до створення мультимедійних навчальних проектів, презентацій,  до сучасних методів роботи з інформацією. 

       З метою поширення досвіду впровадження інноваційних технологій навчання, вчителі, що атестувалися в цьому навчальному році, Шандиба І.О., Серга О.М., Васильківський О.М. провели відкриті уроки та виховні заходи, які включали в себе застосування інтерактивних технологій, інформаційно-комунікаційних технологій,  залучення учнів до проектної, науково-дослідницької діяльності, комп’ютерну підтримку,  презентували свій досвід роботи в рамках проведення педради-творчого звіту «Портфоліо педагога». Продовжено  роботу  з  узагальнення  та  розповсюдження  перспективного педагогічного  досвіду  вчителів  школи.

        Протягом року  проведено 4 засідання психолого-педагогічного консиліуму, в ході яких було розглянуто такі питання, як  «Адаптація учнів 5 класу до нових умов навчання і виховання у школі ІІ ступеню», «Адаптація учнів 10 класу до нових умов навчання і виховання  у школі ІІІ ступеню»,  «Психологічна готовність до самостійного життя учнів 11 класу», «Адаптація учнів 1 класу до нових умов навчання і виховання у школі І ступеня».

Наслідками  організації  методичної  роботи  з  педкадрами  є  постійне  зростання  педагогічної  майстерності  вчителів  школи.

За  наслідками  комплектації  педагогічних  працівників  13  (48 %) вчителів  мають  вищу  кваліфікаційну  категорію,  5  вчителів (24%) – звання  «учитель-методист» та 2 вчителів (8%) – звання  «старший  вчитель».    

У 2020-2021 навчальному році при Дніпровській академії неперервної освіти пройшли курсову перепідготовку такі вчителі: Гавриш Т.В., Омелян О.В., Шандиба І.О., Манько А.М., Галаган Н.О., Васильківський О.М., Кислична Т.П., Ростопша Т.В., Яременко А.А.

14 учнів нашого Могилівського ліцею взяли участь у предметних учнівських олімпіадах ІІ етапу, 7 учнів стали учасниками учнівських предметних олімпіад ІІІ етапу. Учителі, що підготували учасників: Погоріла С.П., Тарасенко А.Є., Назаренко Т.В., Кислична Т.П., Динька А.В., Левченко Н.О., Корсун В.О.

Слід відзначити вчителів, які  очолюють шкільні  методичні підрозділи, беруть участь у роботі педагогічної  ради, є керівниками творчих груп (Гавриш Т.В., Динька Н.Ф.,  Тарасенко А.Є., Омелян О.В., Житєлєва О.М.) 

Підводячи підсумки методичної роботи з педагогічними кадрами в 2022-2023 н. р., можна вважати, що проведена змістовна, результативна робота, яка реалізувала пріоритетні напрямки, що були визначені на початку року.

Разом  з  цим  в  методичній  роботі  ще  залишаються  невирішені  проблеми:

недостатня  робота  педагогічного  колективу  з  розвитку  інтелектуально-евристичної  та  пошукової  діяльності  учнів, по залученню до участі  учнів  школи  в  інтелектуальних  конкурсах,  конкурсах-захистах  науково-дослідницьких  робіт,  конференціях, змаганнях тощо.

відсутність публікацій педагогів у фаховій періодичній пресі;

недостатнє  матеріально-технічне  забезпечення (зокрема, на придбання програмно – методичного забезпечення викладання предметів);

недостатня  комп’ютерна  підтримка  навчально-виховного  процесу,  що  не  дозволяє  в  повній  мірі  застосовувати  інформаційно-комунікаційні  технології  навчання;

Завдання  методичної  служби на  2023 – 2024 н.р. необхідно  зосередити на такому:

організації  роботи    над шкільною проблемною темою «Розвиток навичок самостійної роботи учнів в умовах змішаного навчання»;

удосконаленню навичок роботи педагогічних працівників з інструментами дистанційного та змішаного навчання;

організації  інноваційної  діяльності  в  школі;

вивченні  змісту,  форм  і  методів  підвищення  кваліфікації  педагогічних  кадрів,

моніторингу  навчальних  досягнень  учнів  за  результатами моніторингів та зрізів знань ;

аналізу стану навчальних досягнень учнів  в допрофільному та профільних класах,

організації самоосвітньої роботи педагогів, самовдосконалення й самореалізація їхньої особистості;

консультуванні педагогів з питань виконання нормативних, директивних документів, організації навчально-виховного процесу;

інформуванні педагогів про досягнення психолого-педагогічної науки, перспективний педагогічний досвід педагогічних працівників району, області, країни;

вивченні професійних досягнень педагогів, узагальнення прогресивного досвіду та впровадження його в практику роботи педагогічного колективу.

Виховна робота

 Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи,

педагогічний колектив ліцею у 2022-2023 н.р. орієнтувався на нормативно-

правову базу з питань виховної роботи: Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Концепцію Нової

української школи», «Концепцію національно-патріотичного виховання», «Конвенцію ООН про права дитини», «Декларацію прав дитини», Лист МОН України від 10.08.2022 р.№ 1/9-105-22 «Деякі питання щодо створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок у 2022-2023 н.р.» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України, органів місцевого самоврядування.

Виховна робота у 2022-2023 н. р була підпорядкована проблемній темі: «Формування громадянської компетентності особистості в умовах створення інноваційного освітнього простору Нової Української школи».

Головна мета Могилівського ліцею ім. І.М.Шишканя  «Могилівської сільської ради»  – сприяти становленню самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу,

досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської

позиції, утвердження національної ідентичності громадян па основі духовноморальних цінностей Українського народу, національної самобутності.

  Наш творчий колектив  упродовж  року  проводив роботу,  спрямовану на   розвиток в учнів інтересу до знань та  формування творчої особистості через:

-  використання інформаційних технологій, методу проєктів, участь у онлайн –конкурсах та конференціях;

-виховання компетентної особистості учня для життя в інформаційному суспільстві;    

- поєднання всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості;    

-  формування в учнів стійких мотиваційних установок і  застосування набутих знань;   

-  організації самоосвітньої діяльності вчителів;    

- впровадження  принципу органічного взаємозв’язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

     Виховання учнів у ліцеї здійснюється в контексті громадянської і загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства і держави. Одним із визначальних принципів виховної системи є взаємозв`язок впливів: родини, вчителя, соціальних об`єктів, довкілля ( освітнього простору).

Основними принципами системи виховної роботи нашої школи є:

зміцнення зв`язку школи та сім`ї;

формування рис громадянина й патріота в особистості учня;

формування правової компетенції учнів;

виховання в учнів відповідальності за свої вчинки;

врахування вікових індивідуальних особливостей дітей;

забезпечення органічного зв`язку з історією народу;

створення умов для формування кращих якостей та здібностей дитини;

усунення авторитарного стилю виховання;

досягнення цілісності і наступності у роботі;

систематичність і варіативність форм і методів організації позаурочного життя;

розвиток готовності до життєвої адаптації;

стимулювання активності і самостійності учнів у вирішенні питань організації позакласного життя школи.

Виховна робота планується за такими напрямами:

«Я – громадянин України»

« Я – патріот Батьківщини»

« Я – господар»

« Я і закон»

«Я і моє здоров`я»

« Я – частина природи»

«Я і творчість»

« Я – лідер»

Педагогічний колектив школи постійно працює над вдосконаленням форм і методів виховання. Відносини між учителем і учнем, в основному, розвиваються на основі співробітництва і ділового партнерства. Учитель і учні рівноправні суб'єкти навчально-виховного процесу.

Впродовж 2022/2023 року приділялась увага стимулюванню внутрішньої і зовнішньої активності учнів, їх оптимальної участі у спільній діяльності.

Контролювалися та вивчалися питання морального, правового виховання учнів, вплив класного керівника на діяльність дітей, які потребують особливої педагогічної уваги; співпраця з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади.

 У річному плані є розділи виховної роботи з урахуванням усіх напрямків діяльності: національно-патріотичне виховання; військово-патріотичне виховання; фізичне здоров’я дитини – здоров’я нації; виховання та розвиток особистості дитини; громадянське виховання; родинно-сімейне виховання; трудове виховання; художньо-естетичне виховання; морально-правове виховання; екологічне виховання; формування здорового способу життя; превентивне виховання.

   З метою виховання в учнів рис громадянина України, в школі було проведено

ряд онлайн-заходів та застосовано сучасні форми їх проведення, доступні та зрозумілі,  яскраві, з використанням інтерактивних компонентів. Серед них: челленджі до Дня захисника України , до Дня Гідності та Свободи; години мужності «Соборність України», «Героїзм  захисників Крут»; уроки пам`яті «Небесна  сотня у наших серцях», «Свіча Голокосту не згасає»; єдиний урок «Дзвони Чорнобиля».

У нашій школі стало традиційним проведення заходів до Дня української мови.

 У рамках цього проєкту було проведено:

- онлайн- конкурс «Знавці української мови» (1-4 класи)

- челлендж «Бережи українське - носи вишиванку!» ( 1-11 класи)

- флешмоб «Заплітаємо Україну» (1-7 класи)

- акції до Дня ЗСУ.

   З 6 по 10 березня у школі проводилися Шевченківські дні, під час яких відбулися такі онлайн - заходи: арт-платформа «Я люблю і розумію твори Кобзаря»; марафон безперервного читання «Кобзаря»; Шевченківський квест «І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь»; тематичні виставки художніх творів, творів мистецтва, історичних документів, експозицій з архівних фото та художніх документів, присвячених життю та діяльності видатного українського поета і письменника Т.Г.Шевченка.

Слід відмітити проведені заходи приурочені подіям Другої світової війни: уроки звитяги до Дня пам'яті та примирення.

 Були проведені заходи присвячені 79-й річниці визволення Могилева від німецько-фашистських загарбників та Дню партизанської слави.

Педагогічний та учнівський колективи стали активними учасниками  проведення онлайн- акцій: «Воїнам АТО», « Ми за мир!».

Яскраво проходять у закладі загальношкільні заходи: онлайн-свято Першого  та Останнього дзвоника , День українського козацтва, День святого Миколая, новорічні свята , челендж до Дня працівників освіти, свято до Дня закоханих, Масляна, свято «Для вас, матусі»,  челендж до Дня працівників сільського господарства, квести до Дня сміху та до Дня Європи.

Слід відмітити проведення різноманітних шкільних онлайн-конкурсів. Це насамперед конкурс осінніх композицій, конкурси малюнків зрізної тематики, конкурс вітальних листівок до Святого Валентина, новорічні композиції, іграшки; конкурси до Пасхальних свят.

Результати участі учнів школи у онлайн-конкурсах

За результатами  Міжнародного дистанційного багатожанрового конкурсу «ШансЛенд Festival» стали переможцями та посіли призові місця:                                                                                                                                                                                                              - у номінації "Художнє читання" :                                                                                                                                                                  Скобель Розалія, учениця 9 класу, за виконання художнього твору : "Любіть Україну"  В. Сосюри - звання Лауреата  ll ступеня ( учитель української мови та літератури Галаган Н.О.);                                                                                                                                                                                               Петречко Андрій, учень 8 класу, за виконання художнього твору : "Думи мої, думи мої..." Т.Г. Шевченка - звання Лауреата III ступеня  ( учитель української мови та літератури Тарасенко А.Є.).                                                                                                                                                                         - у номінації "Живопис":                                                                                                                                                                      Булах Кароліна, учениця 6 класу, за створення художніх робіт: "Стежками Каменяра", "Натюрморт", " З Великоднем" - звання Лауреата  l ступеня ( керівник Манько А.М.);                                                                                                                                                                                                                   Гречка Анна, учениця 6 класу, за створення художніх робіт: "Шевченко в моєму серці", "Натюрморт", " Великдень" -звання Лауреата l ступеня ( керівник Манько А.М.).

Всеукраїнський творчий марафон " РІК НЕЗЛАМНОСТІ":

Романюк Дар’я, учениця 7 класу,  за створення художньої роботи « Україна переможе!» - диплом  I   ступеня  ( керівник Манько А.М.).  ЇЇ робота прийме участь у створенні найбільшого електронного колажу.   

  Треба відзначити плідну роботу вчителів ліцею по підготовці учнів до  різноманітних заходів.                                                                                                                                                                                                                      

Волонтерська робота

Волонтерська робота – це один із напрямків роботи ліцею. Учні-волонтери беруть участь у різноманітних заходах.

Кожного року  проводяться  акції: « Воїнам ЗСУ», «Від серця до серця» серед учнів 1-11 класів з метою виховання в дітей гуманного відношення та бажання допомогти оточуючим, які мають певні проблеми і потребують підтримки. Зібрані кошти були передані воїнам ЗСУ.

Превентивне виховання

  Серед заходів превентивного виховання, яке передбачає попередження злочинів і злочинності серед неповнолітніх, впродовж навчального року працювала Рада профілактики.  Були складені списки дітей, що потребують особливої педагогічної уваги. На засіданнях Ради заслуховували питання про успішність та поведінку дітей "групи ризику".  Психологом школи  систематично проводились індивідуальні бесіди, тестування учнів для вивчення їх особливостей та нахилів. З метою вдосконалення профілактичної роботи щодо негативних проявів в учнівському середовищі був посилений контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.

В нашому закладі проводився ряд психологічних просвітницьких заходів: «Захисти себе від ВІЛ»,  «Сигарети- наш ворог», «Права дітей», «Будьмо толерантними!».

План виховної роботи вміщує місячник “Формування правової культури.   Профілактика правопорушень та злочинів”. Проводились тижні правових знань, бесіди, лекції, виховні години, диспути, дебати, тренінгові заняття, бесіди з учителями і батьками, профілактика девіантної поведінки (зловживання алкоголем, тютюнопалінням, наркотичними речовинам), відбувається виставка малюнків та плакатів на тему: «Права очима дітей». Правоосвітня та правовиховна діяльність здійснюється на уроках правознавства та  під час правового лекторію, який проводиться щотижня  (Васильківський О. М.), включаючи просвітницьку роботу серед учнів та батьків, опрацювання з ними нормативно – правових документів, зокрема: «Загальна декларація прав людини», «Декларація прав дитини», Конвенція ООН «Про права дитини» у формі лекцій та бесід. Постійно поновлює матеріали куточка правових знань.

У  виховних планах  класних керівників заплановані  заходи, спрямовані на запобігання жорстокості та насиллю в дитячому середовищі: індивідуальні бесіди з учнями, батьками, консультації класного керівника «Рекомендації щодо психолого-педагогічної взаємодії з учнями», індивідуальне спілкування «Як поводитися в конфліктних ситуаціях», «Поведінка в екстремальних ситуаціях», «Єдині вимоги сім’ї і школи.

На заняттях з правової освіти Васильківський Олександр Миколайович  провів профілактичний захід з теми  «Твої права і обов’язки – азбука громадянина» та тренінг “Торгівля людьми – ганебне явище сучасності” до Європейського дня  боротьби з торгівлею людьми.

Метою проведення тренінгу  було підвищення рівня обізнаності про феномен торгівлі людьми, небайдужості громадськості до цього явища і, в першу чергу, захисту  наших дітей. Педагоги були ознайомлені з ознаками торгівлі людьми, вербуванням, способів впливу, експлуатації, їх різноманіттям.  Було  складено пам`ятку для учнів школи  “Правила поведінки  з незнайомими людьми».

Щорічно в школі з 25 листопада по 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».  З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля був організований флешмоб «Ми проти насилля», переглянутий відеоролик «Розірви коло».

В закладі проводиться робота щодо формування в учнів свідомого ставлення до життя і здоров`я, вироблення навиків здорового способу життя, безпечної та здорової поведінки, а також формування здоров`язберігаючої компетентності школярів.

У рамках місячника правової пропаганди  та здорового способу життя  було проведено ряд заходів:  "Здоровий спосіб життя", «Обирай щасливе майбутнє», «Наше здоров'я в наших руках», уроки справедливості, єдиний урок до Дня прав людини. Протягом року випускалися стіннівки, спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я учнів. Традиційним заходом нашої школи є проведення Олімпійського тижня та спортивних змагань «Веселі старти».

На виконання Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), для учнів 2-11 класів  проведено єдиний урок «Стоп булінг!».

У ліцеї з 12 грудня по 16 грудня 2022 року  класними керівниками та педагогом-організатором було проведено « Тиждень протидії  булінгу». 

Щороку до Дня безпечного Інтернету в школі, як і у всьому світі, проводяться заходи: «Протидія кібербулінгу», “Безпека підлітків у мережі Інтернет” .

Класними керівниками 1-11 класів був проведений єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху на тему «Безпечна дорога до школи».

Соціальний захист

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у ліцеї, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.

Кількість дітей у них становить:

• сиріт і позбавлених батьківського піклування – 5 ;

• з інвалідністю – 3;

•  переселенців – 15;

• учасників АТО – 8;

•  афганців – 1;

• багатодітних –  23.

• малозабезпечених – 2.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи.

         З метою організації змістовного дозвілля учнів в позаурочний час, виявлення обдарованих дітей, виховання свідомого ставлення до життя в школі в 2022-2023 навчальному році працювало 3 гуртки. Основна мета занять гуртків є розкриття творчих здібностей та потенціалу, який закладений у кожній дитині.

У 2023 навчальному році розпочала роботу «Дружина юних рятувальників -  пожежних!». 

ДЮРП складається з 8 членів. Педагог-організатор (Задорожня Ю.В.) разом із загоном беруть участь у загальношкільних заходах, екскурсіях.

   Поряд із традиційними формами виховної роботи значне місце посідає шкільне учнівське самоврядування.

Учнівська рада старшокласників  складається з 8 членів і об’єднує  такі сектори: дисциплінарний, навчальний, культмасовий, праці та порядку і прес-центр.  Головою учнівської ради старшокласників  є Лисенко Діана, учениця 11 класу.

Кожний сектор працює  за своїм  планом  роботи і згідно з ним проводилися ті чи інші заходи. Педагог-організатор (Задорожня Ю.В.) разом з вихованцями готують інформаційні матеріали до свят. Актив школи сприяє в проведення челенджів, конкурсів, акцій.

Робота груп продовженого дня була організована відповідно до чинних нормативно-правових документів. Для дітей було створено належні умови для організації дозвілля та відпочинку. Вихователі ГПД плідно працювали протягом року.  Утілюючи ідеї педагогіки партнерства, вихователі використовували в своїй роботі не тільки стандартні методи організації освітнього процесу, але в більшій мірі будували виховання таким чином, щоб діти були постійно залучені до спільної діяльності. Як інструменти педагогіки партнерства використовували цікаві й захоплюючі розповіді, відверті бесіди,  заохочення творчих успіхів, особистий приклад,  спільний пошук рішень, спільні суспільно корисні справи, благодійні акції.

Виховна система Могилівського ліцею ім. І.М.Шишканя  «Могилівської сільської ради» відображає суть виховання не як спеціально придуману певну кількість заходів, а як спосіб життя колективу за певними законами, традиціями, з чітко визначеною структурою прав і обов’язків. Включення особистості в таку систему сприяє її розвитку й вихованню високих моральних якостей. Виховна система нашої школи – це комплекс виховних цілей, спільність людей, спосіб життя учнівського колективу, всі аспекти якого підлягають тій чи іншій меті, забезпечують у процесі свого функціонування досягнення заданого результату.

Основні завдання на 2023/2024 навчальний рік:

•    головним завданням виховної роботи залишається свідоме

дотримання учнями встановлених правил, вимог, норм, прийнятих у

суспільстві, виховання такту, чемності, громадянської відповідальності,

самодисципліни та організованості.

•        впровадження сучасних педагогічних технологій, що сприяють формуванню ключових компетентностей учнів відповідно до положень Концепції Нової української школи;

•        формування в учнів національної самосвідомості, виховання патріотизму та активної громадянської позиції, підготовку підростаючого покоління до дорослого сімейного життя;

•        активізацію соціального партнерства із ВНЗ щодо розвитку обдарованості учнівської молоді;

•        посилення контролю за проведенням роботи щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячому травматизму серед учнівської молоді;

•        стимулювання соціальної активності учнів, їхньої участі в роботі органів учнівського самоврядування, дитячих громадських організацій.

•    головним завданням виховної роботи залишається свідоме

дотримання учнями встановлених правил, вимог, норм, прийнятих у

суспільстві, виховання такту, чемності, громадянської відповідальності,

самодисципліни та організованості.

Фінансово-господарська діяльність.

Фінансування Могилівського ліцею ім. І.М. Шишканя   здійснюється бухгалтерією Могилівської сільської ради.

За минулий навчальний рік було придбано:

 

Будівельні матеріали – 10 340,00

Запасні частини – 16 020,00

Господарчі товари – 10 250,00

Канцелярські товари – 3 713,00

Електротовари – 3 480,00

Обігрівач інфрачервоний – 19 070,00

Комплект джерела резервного живлення – 18 850,00

Станція каналізаційна – 13 835,00

 

Затверджено:

Педагогічна рада                                                             31.08.2022   № 01                                                         

 

Голова педради

 

_____С.П. Погоріла

 

РІЧНИЙ ПЛАН

РОБОТИ

МОГИЛІВСЬКОГО

ЛІЦЕЮ ІМ. І.М. ШИШКАНЯ

МОГИЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

на 2022-2023 навчальний рік

 

Могилів

2022 рік

 

З М І С Т

  1. Вступ. Законодавчі документи про загальну середню освіту
  2. Розділ І. Характеристика навчального закладу
  3. Розділ ІІ.  Завдання на 2022-2023 навчальний рік
  4. Розділ ІІІ. Забезпечення конституційного права громадян на освіту

1. Виконання Законів України “Про освіту”(ст. 58); “Про загальну середню освіту”(ст.. 18, ст. 36), “Про мови”

2. Соціальний захист дітей

  1. Розділ IV.Організація роботи щодо впорядкування освітнього процесу
  2. Розділ V.План методичної роботи
  3. План-схема здійснення внутрішньошкільного контролю у 2022-2023 навчальному році
  4. Охорона праці

 

ВСТУП

Законодавчі документи про загальну середню освіту

КЗ «Могилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» у своїй діяльності керується:

  1. Законами України:
  • «Про освіту» від 05.09.2017 р. №2145- VIIІ;
  • « Про загальну середню освіту» від 16.01.2020 р. №463-ІХ;
  •   «Про відпустки» від 15.11.1996 р. №504/96-ВР (зі змінами);
  • «Про  запобігання  корупції»від 14.10.2014 № 1700-VII;
  • «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р.№280/97-ВР(зі змінами від 07.06.2020, підстава - 554-IX
  1. Указами Президента України:
  • «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року» від 29.06.1995 р. №489/95;
  • «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні» від20.03.2008 р. №244/2008.
  • Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року (Указ Президента України №344/2013)
  1. Постановами Кабінету Міністрів України:
  •  «Державний стандарт початкової загальної освіти» від 21.02.2018 р. №87;
  • «Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти» від 30.09.2020 р. №898.
  • «Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти»

від 23.11.2011 р. № 1392

  • Порядком проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02січня 2019  за № 8/32979

Наказом Міністерстваохорони здоров’я України  від 25.09.2020  № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»

  1.  Наказами і листами Міністерства освіти і науки України
  • «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" від 16.04.2018 р. № 367;
  • «Про затвердження 12-бальної шкали оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти» від 04.09.2000 р. №428/48;
  • «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників» від 06.10.2010 р. №930

-   "Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників"від 08.08.2013 № 1135

  • «Про затвердження  Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності» від 22.09.2011 р. №1099;
  • «Про затвердження Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності» від 07.11.2000 р. №522 (зі змінами від 11.07.2017 № 994);
  • «Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України» від 22.05.2018 р. № 509;
  • «Про затвердження Положення про бібліотеку загальноосвітніх навчальних закладів» від 14.05.1999р. №139;
  • Про затвердження Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленої під керівництвом О.Я. Савченко та затвердженою наказом МОН України від 21.03.2018 № 268.
  •  «Про оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» від 07.06.17 р. № 804;

-«Про надання грифа «рекомендовано міністерством освіти і науки україни» модельним навчальним програмам для закладів загальної середньої освіти»

 від 12.07.2021р. № 795;

  • Про затвердження Типової освітньої програми закладів
    загальної середньої освіти ІІІ ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 №408)

 

  1. Переліком навчальних програм,  рекомендованих Міністерством освіти і науки для використання в початкових класах, основній  і старшій школі у загальноосвітніх навчальних закладах.

Типовими навчальними планами,

- для 1-4 класів – за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Савченко О.Я., затвердженою   наказом Міністерства     освіти і   науки України від 21.03.2018  № 268;

- для 5 класу – за Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженою затвердженою   наказом Міністерства     освіти і   науки України від 19.02.2021  № 235

 

- для 6-9 класів – за  Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою   наказом Міністерства     освіти і   науки України від 20.04.2018 № 405  (Таблиця  1);    

 

-  для 10-11 класів - за за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженою   наказом Міністерства     освіти і   науки України від 20.04.2018 № 408 (Таблиця  2);    

  1. Нормативною базою з питань зовнішнього незалежного оцінювання.
  2. Статтями 29, 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»
  3. Постановою Кабінет Міністрів України №211 від 11.03.2020 року «Про запобігання поширення на території України корона вірусу COVID – 19»
  4. Іншими актами законодавства в галузі освіти  у тому числі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Розділ І. Характеристика навчального закладу

Повна назва: Могилівський ліцей ім. І.М.Шишканя Могилівської сільської ради Дніпропетровської області

    Школа діє на підставі Статуту, затвердженого рішенням Могилівської сільської  ради від 15/12/2021   № 1108-16/VIII. Освітні послуги за рівнем повної загальної середньої освіти школа надає згідно зі свідоцтвом про атестацію  № 039507   від 15.01.2016 року, виданою Дніпропетровською обласною державною адміністрацією. Заклад діє як ліцей із початковою школою та гімназією.
   У 2021-2022 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100%: штатні одиниці (заступники директора -2, педагогічних працівників -25, працівників із числа обслуговуючого персоналу – 20).

Переважна частина вчителів мають вищу педагогічну освіту.

На сьогоднішній день у школі працюють педагогічні працівники:

без категорії - 4

«спеціаліст другої категорії» - 5

«спеціаліст першої категорії» - 6

«вища категорія» - 12

Звання «старший учитель» - 2 (Турова Т.В., Тарасенко А.Є.)

Звання «учитель-методист» - 5 (Гавриш Т.В., Динька А.В., Динька Н.Ф., Назаренко Т.В., Шандиба І.О.)

«Відмінник освіти України» - 4 ( Динька А.В., Динька Н.Ф., Назаренко Т.В., Тарасенко А.Є.)

Середній вік учителів становить 47 років.

  У 2020-2021 навчальному році навчалися 246 учнів у 11 класах, середня наповнюваність класів становила 20 учнів, функціонувало 3 групи продовженого дня

Паспорт школи

№ з/п

Показники

Стан

1

Мова навчання

українська

2

Кількість класів

11

3

Загальне число учнів

246

4

Індивідуальне навчання

1

5

Кількість учнів, охоплених гарячим харчуванням

168

6

Кількість дітей пільгових категорій:

49

Під опікою

5

Діти з інвалідністю

2

Діти з багатодітних сімей

33

Діти з малозабезпечених сімей

0

Діти афганців

1

 

Переселенці

1

 

Діти учасників АТО

7

  У 2021-2022 навчальному році школа працювала у режимі однієї зміни, початок занять о 08.30, закінчення 7 уроку – о 15.05.

   Відповідно до діючих санітарно-гігієнічних норм режиму роботи тривалість уроку була:

  • у першому класі – 35 хвилин,
  • у 2-4 класах – 40 хвилин,
  • у 5- 11 класах – 45 хвилин.

Перерви тривалістю 10 і 20 хвилин. Для забезпечення належної організації гарячого харчування впроваджено 2 великі перерви по 20 хвилин.

На базі школи функціонувало 4 гуртки.

Для забезпечення навчальної діяльності в школі обладнано:

  • бібліотека;
  • спортивна зала,
  • актова зала (налічує 100 місць);
  • їдальня (налічує 100 місць);
  • релаксаційна кімната;
  • кімната для шкільного самоврядування;

У навчальному закладі обладнано 2 комп’ютерних класи. Усього в закладі комп’ютерів – 47.

Кількість навчальних кабінетів – 26.

Проектна потужність – 550 учнів.

Загальна площа всіх приміщень – 3750 м2.

Стан збереження задовільний, будівля та приміщення в цілому відповідають державним санітарним нормам облаштування та утримання загальноосвітніх навчальних закладів.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі лікарні діти проходять медичне обстеження.

Школа забезпечує науково-теоретичну, гуманітарно-мовленнєву (знання іноземної мови), загальнокультурну підготовку дітей.

Розділ ІІ. Завдання на 2022-2023 навчальний рік

з метою подальшого вдосконалення роботи закладу, підвищення рівня та результативності методичної, навчальної та виховної роботи, діяльність педагогічного колективу в наступному 2022/20223навчальному році спрямувати на реалізацію таких пріоритетних напрямків:

- здійснення комплексу організаційно – методичних заходів для вчителів початкових класів та вчителів-предметників 5 класу, які працюють за концепцією  Нова українська школа, щодо засвоєння ними нових методик викладання, підходів до оцінювання та інших елементів нової школи;

- забезпечення особистісної орієнтації змісту освіти, яка передбачає розвиток творчих здібностей учнів, індивідуалізацію їх навчання з урахуванням інтересів і нахилів;

- забезпечення доступності якісної освіти;

- збереження життя і здоров’я учнів, приведення змісту освіти та форм навчання у відповідність до вікових особливостей школярів;

- подальшу інформатизацію освітнього процесу;

- забезпечення наступності між початковою, основною та старшою школою, враховуючи психологічні особливості та рівень пізнавальної діяльності учнів різних вікових груп;

- створення належних умов для поступової адаптації учнів 5-х класів до навчання у школі ІІ ступеню та 10-х класів – у школі ІІІ ступеня;

- виконання у повному обсязі ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства»;

- підвищення рівня знань, умінь та навичок учнів шляхом посилення індивідуалізації та диференціації освітнього процесу, свідомого вмотивованого ставлення до навчання кожного учня;

- удосконалення організаційно-методичної роботи у підготовці та участі випускників 2023 року в ЗНО, спрямувавши її на позитивний результат;

- спрямування роботи на збереження контингенту дітей, що мають високий рівень інтелектуального розвитку та забезпечення їм відповідних умов для навчання та виховання;

- сприяння втіленню в практику роботи педколективу новітніх освітніх технологій, працювати з метою насичення інноваційного освітнього простору;

- вивчення і узагальнення ефективного педагогічного досвіду учителів;

- продовження створення шкільним методкабінетом банку освітніх технологій, прогресивного педагогічного досвіду, нормативно-правових документів, систематизація всіх матеріалів;

- забезпечення якісного допрофільного і профільного навчання учнів;

- поширення моніторингу на всі напрямки освітнього процесу;

- спрямування всієї освітньої роботи на розвиток творчої особистості шляхом підвищення ефективності індивідуальної роботи з учнями різного інтелектуального розвитку та дітьми, які потребують постійного педагогічного впливу і корекції;

- продовження роботи по формуванню в учнів навичок здорового способу життя та їх збереження, створивши умови для оздоровлення та відпочинку дітей пільгового контингенту в пришкільному таборі з денним перебуванням;

- підпорядкування всієї освітньої роботи на формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, гордості та поваги до Батьківщини, національних символів та святинь;

- спрямування виховного процесу на покращення змісту правової освіти, здорового способу життя та застереження дітей від травматизму;

- забезпечити організацію якісного дозвілля учнів після навчального процесу (організація груп подовженого дня);

- забезпечити неухильне дотримання правил поведінки під час воєнного часу всіма учасниками освітнього процесу;

- забезпечити навчання педагогічного персоналу з використання інтернет-застосунків для дистанційного навчання;

- забезпечити дотримання санітарних норм при синхронному дистанційному викладанні предметів.

Розділ IІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА ГРОМАДЯН НА ОСВІТУ

3.1. Виконання Законів України “Про освіту”(ст. 58); “Про загальну середню освіту”(ст. 18, ст. 36).

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Форма

звітності

Примітка

1

СЕРПЕНЬ

  1. Зарахування учнів до 1-го класу

 

 

2.Поповнення навчально-методичної бази школи підручниками, методичною літературою, науковими посібниками.

 

ІV т.

 

 

Серпень

 

Директор

 

 

Бібліотекар

 

 

 

Наказ

 

 

Інформація

 

 

2

ВЕРЕСЕНЬ

  1. Здійснення обліку учнів в алфавітній книзі

 

 

І т.

 

 

 Секретар

 

 

Запис в алфавітній книзі

 

 

3

ЖОВТЕНЬ

  1. Аналіз дотримання учнями режиму роботи школи

2. Координування роботи вчителів щодо роботи з обдарованими  учнями.

 

ІІ-ІІІ т.

 

Жовтень

 

Директор

 

ЗНВР

 

 

Нарада

 

Нарада

 

 

 

4

ЛИСТОПАД

  1. Підготовка бази даних випускників

9-11 класів.

 

І-ІІ т.

 

ЗНВР

 

Пакет документів

 

5

ГРУДЕНЬ

1. Інвентаризація фонду шкільних підручників; аналіз збереження фонду бібліотеки.

 

 

ІV т

 

Бібліотекар

 

 

Інформація

 

6

СІЧЕНЬ

Взаємовідвідування занять, уроків, заходів.

 

Січень - квітень

 

 

ЗНВР

 

 

Папка з експертного оцінювання уроків та виховних заходів

 

 

 

7

ЛЮТИЙ

  1. Вивчення професійних інтересів  випускників. Проведення тестування.

 

  1. Організація роботи щодо комплектування 1-х, 10-х класів.

 

ІІ т.

 

ІІІ т.

 

Психолог

 

Директор

 

Нарада

 

Нарада

 

8

БЕРЕЗЕНЬ

  1. Проведення он-лайн зустрічей із:
  • представниками навчальних закладів (ВНЗ, технікумів, ПТУ);
  • представниками різних професій.

 

Березень

 

 

 

ЗВР

 

Розміщення матеріалів на сайті школи

 

9

КВІТЕНЬ

  1.  Підготовка до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Квітень

 

 

ЗНВР

Нарада

 

10

ТРАВЕНЬ

  1. Аналіз підсумків успішності учнів
  2. Набір учнів у 1 клас

 

ІV т.

травень

 

ЗНВР Адміністрація

 

Нарада

 Списки

 

11

ЧЕРВЕНЬ

  1. Забезпечення участі учнів 11 класу у ДПА у формі ЗНО

 

Червень

 

Адміністрація, класний керівник, вчителі-предметники, медсестра, водії

 

Накази

 

 

3.2. Соціальний захист дітей

 

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Форма
звітності

Примітка

1

ВЕРЕСЕНЬ

  1. Обстеження житлово-побутових умов дітей-сиріт та дітей, які знаходяться під опікою.

 

 

  1. Забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгової категорії
  2. Складання соціальних паспортів  класів та школи, списків учнів по категоріям.

 

5. Координація складання  планів роботи класних керівників на І семестр.  

 

ІІІ т.

 

 

ІІ т.

 

І т.

 

 

І т.

 

Громадськй інспектор з охорони дитинства

 

Директор

  

ЗВР

 

 

ЗВР

 

Акти

 

 

 

    Наказ

Соц. паспорт

 

 

Плани

 

2

ЖОВТЕНЬ

  1. Виявлення дітей – сиріт  та дітей,  які залишилися без догляду батьків.

2. Оформлення документації.

 

 

постійно

ІІ т.

 

 

 

ЗВР

 

ЗВР

 

 

 

Список

 

Пакет документів

 

3

ЛИСТОПАД

1.Робота із залучення дітей пільгових категорій до участі у предметних олімпіадах.

 

І т.

 

 

 

 

Учителі-предметники

 

Нарада

 

 

4

ГРУДЕНЬ

  1. Аналіз стану роботи класних керівників із дітьми пільгових категорій за І семестр.

 

ІІІ т.-

ІV т.

 

 ЗВР

 

 

Нарада

 

 

5

СІЧЕНЬ

1. Складання  планів роботи класних керівників на ІІ семестр.  

 

ІІ т.

 

ЗВР

 Класні  керівники

 

Нарада

Плани

 

6

ЛЮТИЙ

1.Залучення дітей пільгових категорій до участі в гуртковій роботі.

Лютий

Керівники гуртків, класні керівники 

Списки

 

7

БЕРЕЗЕНЬ

1.Робота психолога з дітьми пільгових категорій.

Березень

Практичний психолог

Висновки діагностичних досліджень

 

8

КВІТЕНЬ

1.Формування списків на оздоровлення.

Квітень

      ЗВР

 Класні  керівники ЗВР

 

Списки

 

9

ТРАВЕНЬ

  1. Аналіз стану роботи класних керівників із дітьми пільгових категорій за ІІ семестр.

 

ІV т.

 

ЗВР

 

Нарада

 

10

ЧЕРВЕНЬ

1.Оздоровлення дітей пільгових категорій у пришкільному таборі.

Червень

Начальник табору

Списки загонів

 

 

Розділ ІV. Організація роботи щодо впорядкування освітнього процесу

 

4.1. Здобуття учнями повної загальної середньої освіти (набір до 1  класу та перехід до 10 класу)

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Форма звітності

Примітка

1

Збори батьків майбутніх першокласників (онлайн)

Серпень

Класний керівник

Протокол

 

2

Он-лайн екскурсія школою  «День відкритих дверей» для майбутніх першокласників та їх батьків.

Жовтень

Адміністрація

Висвітлення у соцмережах школи

 

3

Оформлення списків дітей, батьки яких надали документи для вступу до школи.

Квітень-травень

Вчитель 4 кл.,

секретар

Списки

 

4.

Анкетування учнів 9-х класів щодо профільності навчання на ІІІ ступені

Лютий

Практичний психолог

Анкети

 

5

Проведення роз’яснювальної роботи серед учнів та їх батьків щодо профілізації навчання на ІІІ ступені (батьківські збори онлайн).

Вересень-лютий

Класний керівник

Практичний психолог

ЗНВР

Протокол

батьківських зборів

 

6

Забезпечення участі школярів у онлайн-заходах «День відкритих дверей» у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації

Постійно

ЗВР,

класні керівники

 

Висвітлення у соцмережах школи

 

7

Прийом документів до профільного 10 класу

Червень-серпень

Секретар

Заяви, особові справи

 

 

4.2. Забезпечення організованого початку і завершення навчального року

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Форма звітності

Примітка

  1.  

Затвердження у відділі освіти ОТГ робочого навчального плану школи на новий навчальний рік

Серпень

Адміністрація

План

 

  1.  

Придбання та оформлення:

  • класні журнали 1-11 ;
  • журнали роботи ГПД;
  • особові справи учнів;
  • табелі успішності учнів 2-10 класів;
  • журнали заміни уроків;
  • журнал індивідуального навчання

 

до 15 вересня

Адміністрація

Документація

 

  1.  

Оформлення пакета документів:

  • акти готовності закладу до нового навчального року

 

серпень

 

Комісія

 

Акти

 

  1.  

Підготовка організаційних наказів

до 5 вересня

Адміністрація

Проекти наказів

 

  1.  

Складання та затвердження розкладу уроків на навчальний рік

до 5 вересня

ЗНВР

Розклад

 

  1.  

Комплектування 1-х, 10-х класів та уточнення складу інших класів

до 1 вересня

Директор школи,

секретар

Наказ

 

  1.  

Внесення змін про рух учнів до алфавітної книги

до 5 вересня

Секретар,

класні керівн.

Алфавітна книга

 

  1.  

Укомплектування ГПД

до 1 вересня

ЗНВР

Наказ

 

  1.  

Оформлення пакету документів для тарифікації педагогічних працівників

до 1 вересня

Адміністрація

Документи

 

  1.  

Оновлення та коригування списків дітей пільгових категорій, дітей з девіантною поведінкою та інших категорій

до 5 вересня

Психолог, ЗДВР, класні керівники

Списки

 

  1.  

Складання та затвердження розкладу роботи гуртків та спортивних секцій

до 10 вересня

ЗВР

Розклад

 

  1.  

Перевірка оформлення класних журналів, журналів ГПД, особових справ учнів, журналів гуртків

до 30 вересня

ЗНВР

ЗВР

Наказ

 

  1.  

Складання та затвердження календарних планів на

І семестр       

до 10 вересня

Вчителі

Плани

 

  1.  

Складання планів з виховної роботи класних керівників та вихователів ГПД

до 10 вересня

Класні керівники, вихователі ГПД

Плани

 

  1.  

Розподіл педагогічного навантаження між учителями школи на новий навчальний рік

до 31 серпня

Директор школи,

профспілковий комітет

Наказ

 

  1.  

Перевірка наявності підтверджуючих документів на  учнів, що вибули,  та випускників

до 5 вересня

ЗВР,  секретар, класні керівники

Довідки

 

  1.  

Перевірка виконання навчальних планів та програм за рік

до 25 травня

ЗНВР

Наказ

 

  1.  

Складання графіка здачі підручників до бібліотеки

до 20 травня

Бібліотекар

Графік

 

  1.  

Складання графіка щорічних відпусток працівників школи та погодження з профспілковим комітетом

до 1 травня

Директор школи

Графік

 

  1.  

Підготовка листів-подяк, грамот, дипломів для нагородження на святі «Останнього дзвоника»

до 20 травня

Адміністрація

Протокол педради

 

  1.  

Прийом звітів за навчальний рік

Травень-червень

ЗНВР

Звіти

 

  1.  

Здача до шкільного архіву шкільної документації (класні журнали, журнали ГПД, журнали гуртків, тощо)

до 20 червня

ЗНВР, секретар

Акт

 

  1.  

Перевірка оформлення особових справ учнів 1-11 класів, написання характеристик на учнів (за потреби)

до 20 червня

Директор школи,

секретар,

класні керівники

Наявність

 

  1.  

Заповнення табелів успішності та подання на підпис до адміністрації

до 25 травня,

20 червня

Класні керівники

Табелі

 

  1.  

Підготовка та затвердження пакету документів по ДПА

до 01 травня

ЗНВР

Документація

 

  1.  

Звіт директора про свою діяльність у поточному році на сайті школи

до 01липня

Директор школи

Звіт

 

 

4.3.  ЗНО

 

з/п

Зміст роботи

Термін

 виконання

Відповідальний

Форма звітності

Примітка

1

Ознайомлення випускників, батьків і вчителів з документами, у тому числі й з матеріалами Всеукраїнського центру оцінювання якості освіти

Січень

ЗНВР

Інформація в електронному вигляді

 

2

Надання випускникам школи допомоги в обранні предметів для ЗНО

Січень

ЗНВР

Інформація на стенді

 

3

Ознайомлення з нормативно-правовою базою зовнішнього незалежного оцінювання

Січень

ЗНВР, вчителі-предметники

Документація

 

4

Ознайомлення випускників з програмою реєстрації зовнішнього незалежного оцінювання

Грудень-січень

ЗНВР

Документація

 

5

Проведення класних батьківських онлайн-зборів за присутності випускників із метою ознайомлення їх із:

графіком основної сесії, особливостями організації та проходження ЗНО;

особливостями реєстрації осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України.

Грудень-січень

ЗНВР, кл.керівник 11 кл.

Протокол

 

6

Контроль за реєстрацією обраних предметів випускниками в регіональному центрі оцінювання якості освіти.

Протягом

реєстраційного строку

ЗНВР, кл.керівник 11 кл.

Список

 

4.4. ДПА

 

з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Форма звітності

Примітка

1

Створення комісій для проведення державної підсумкової атестації у 4, 9 класах

Квітень

ЗНВР

Наказ

 

2

 Підготовка інформації для учнів «Готуємось до ДПА» із рекомендаціями щодо належної підготовки кабінетів

Квітень-травень

ЗНВР, голови ШМО

Інформація

 

3

Складання розкладу проведення ДПА у школі згідно з рекомендаціями МОН України

Квітень-травень

ЗНВР

Розклад

 

4

Підготовка для розгляду на засіданнях шкільних методичних об’єднань  та затвердження директором матеріалів ДПА згідно з Порядком проведення ДПА

Травень

ЗНВР, голови ШМО

Матеріали

 

5

Оформлення відповідних документів на звільнення учнів від ДПА (за наявності підстав)

Квітень-травень

ЗНВР,

кл.керівники

Наказ

 

6

Визначення списку претендентів на нагородження золотими та срібними медалями, складання довідок про їхні поточні, річні та підсумкові оцінки за 10-11-й класи

Жовтень

ЗДНВР,

кл.керівники

Список

 

7

Складання графіка чергування вчителів по школі під час проведення ДПА

Травень

ЗНВР

Графік

 

8

Складання графіка проведення консультацій ДПА

Квітень

ЗНВР

Графік

 

9

Онлайн-ознайомлення учнів, їхніх батьків та вчителів школи з Порядком проведення ДПА

Квітень

ЗНВР,

кл.керівники

Інформація на сайті школи

 

10

Забезпечення своєчасного заповнення протоколів і класних журналів 4, 9 класів, виставлення підсумкових оцінок

Згідно з графіком екзаменів

ЗНВР

Журнал, протокол

 

11

Збір повних даних про випускників 9-х,11-х кл. для заповнення документів про освіту

Травень-червень

ЗНВР,

кл.керівники

Тека: «Документи про освіту»

 

4.5. Оформлення документів про базову та повну загальну середню освіту

з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Форма звітності

Примітка

1

Призначення відповідальних за підготовку замовлення закладом виготовлення бланків документів про освіту для випускників 9-х і 11 класів

Жовтень

ЗНВР

Наказ

 

2

Заповнення відомостей річних, атестаційних балів, що вносяться до документів про повну загальну середню освіту

Травень-червень

Кл.кер.

Звіт про успішність

 

3

Підготовка до видачі випускникам 11 класу додатків до свідоцтв про здобуття повної загальної середньої  освіти

Червень

Кл.кер.

Книга видачі документів про освіту

 

4

Забезпечення своєчасного заповнення  книги видачі документів про освіту та отримання золотих і срібних медалей та ознайомлення з нею випускників 11 класу, про що вони засвідчують своїм підписом

Червень

Кл.кер., секретар

«Книга видачі документів про освіту»,

«Книга видачі золотих і срібних медалей».

 

5

Оформлення списків випускників 9-х, 11 класу на нагородження похвальними грамотами «За особливі успіхи у вивченні окремих предметів»

Червень

Кл.кер.

Книга видачі похвальних листів та грамот

 

6

Підготовка до видачі випускникам 9-х класів додатків до свідоцтв про базову загальну середню освіту

Червень

Кл.кер.

Книга видачі документів про освіту

 

7

Забезпечення своєчасного заповнення  книги видачі документів про базову загальну середню освіту та отримання свідоцтв з відзнакою, ознайомлення з нею випускників 9-х класів, про що вони засвідчують своїм підписом

Червень

Кл.кер., секретар

Книга видачі документів про базову загальну середню освіту

 

             

 

4.6. Завершення навчального року

 

з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Форма звітності

Примітка

1

Перевірка виконання навчальних програм, практичного мінімуму контрольних, практичних і лабораторних робіт

Травень

ЗНВР

Наказ

 

2

Складання графіка здачі підручників до бібліотеки

Травень

Бібліотекар

Графік

 

3

Коригування графіка щорічних відпусток і видання відповідних наказів

Квітень-травень

Директор

Наказ

 

4

Забезпечення проведення навчально-військових зборів юнаків-учнів 11 класу з предмета  «Захист Ураїни»

Квітень-травень

ЗНВР

Наказ

 

5

Прийняття звітів за навчальний рік, підготовка до здачі до архіву закладу класних журналів, журналів груп продовженого дня, гурткової роботи та заміни уроків

Травень-червень

ЗНВР,

ЗВР

Журнали, звіти 

 

6

Проведення засідання педагогічної ради закладу з таких питань:

про переведення учнів 1-4 класів у наступні класи;

про переведення учнів 5-8-х, 10 класів у наступні класи;

про нагородження випускників 9-х класів

Травень-червень

Директор

Протокол педради

 

7

Проведення засідання педагогічної ради закладу з таких питань:

про випуск учнів 11 класу;

про нагородження випускників 11 класу

Червень

Директор

Протокол педради

 

 

4.7. Робота з обдарованими та здібними дітьми; науково-дослідницька робота з учнями

 

з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Форма звітності

Примітка

2

Поповнити інформаційний банк даних про:

Інтелектуально- обдарованих дітей; творчо-обдарованих дітей;

спортивно-обдарованих дітей;

технічно-обдарованих дітей

Жовтень

ЗНВР, ЗВР, вчителі-предметники, керівники гуртків

Банк даних

 

3

Підготовка учнів до участі у І етапі предметних олімпіад

Вересень-жовтень

Вчителі-предметники

Наказ

 

4

Тиждень фізичного виховання та спорту (Олімпійський тиждень)

Вересень

Вчителі фізичного виховання

План

 

5

Підготовка учнів до участі у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад

Листопад-грудень

Адміністрація, вчителі-предметники

Наказ

 

6

Розробка рекомендацій для батьків та вчителів щодо розвитку в дітей творчих здібностей

Жовтень

практичний психолог

 

Листівки

 

7

Залучення обдарованих учнів до конференцій, круглих столів, інтелектуальних конкурсів онлайн

За потреби

Вчителі-предметники, ЗВР

Звіт про заходи

 

8

Аналіз підготовки до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнями-членами МАН(за потреби)

До 06.11.2019

Адміністрація

Звіт

 

9

Інформаційне забезпечення сайту школи «Вісті з олімпіад» (за результатами участі учнів)

Січень

Учнівське самоврядування

Публікація в соціальних мережах

 

10

Аналіз результативності участі учнів у І та ІІ етапах всеукраїнських учнівських олімпіад на засіданнях ШМО

До

12.01.2020

Керівники ШМО

 

Нарада

 

11

Підготовка та участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад (за потребою)

Впродовж січня

Адміністрація, вчителі-предметники

Фотозвіт

 

12

Аналіз роботи зі здібними, обдарованими учнями (наказ за підсумками роботи)

Травень

Заступник директора з НВР

Наказ

 

 

Обговорено

 

Засідання методичної ради    ____________                                                                                                                Голова методичної ради

 

Затверджено

 

Директор  школи

_________Світлана ПОГОРІЛА

 

 

План

 методичної роботи

Могилівського ліцею ім. І.М. Шишканя

2022-2023 н.р.

 

ПЛАН-СХЕМА

ЗДІЙСНЕННЯ ВНУТРІШКІЛЬНОГО КОНТРОЛЮ

 У 2022-2023

 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

 

з/п

Зміст контролю

МІСЯЦЬ

8

9

10

11

12

01

02

03

04

05

06

Освітній процес

1

Організація науково-методичної роботи

 

Наказ

(орг.)

НВР

 

 

 

 

 

 

 

Наказ

(підс.)

НВР

 

2

Стан викладання навчальних предметів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Адаптація, наступність у навчанні

 

 

5 кл консиліум

10 кл консиліум

1 кл консиліум

 

 

 

 

 

 

4

ДПА

 

 

 

 

 

 

 

Наказ

(орг.)

 

4, 9 кл.

Наказ

11 кл.

Наказ

5

Робота спецкурсів, гуртків

 

Графік

ВР

 

 

 

Графік

ВР

 

 

 

 

 

6

Робота ГПД

 

Наказ

(орг.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Науково-методична рада школи

 

План

Протокол

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналіз (наказ)

8

Організація індивідуального навчання

 

Наказ

(орг.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Атестація вчителів

 

Наказ

 

 

Протокол

Наказ

 

 

Протокол

 

Протокол

Протокол

Наказ

 

Наказ

 

 

 

10

Робота предметних кафедр

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

11

Повторення вивченого матеріалу

 

 

 

 

 

 

Наказ

 

 

 

 

 

12

Участь учнів в олімпіадах, МАН

 

Наказ

(орг.)

 

 

Наказ

 

Наказ (за потреби)

 

 

 

 

 

 

 

13

Організація гарячого харчування

Наказ

(орг.)

 

Протягом семестру за поданням документів

Наказ

 

Протягом семестру за поданням документів

14

Цивільна оборона

 

 

 

 

 

Наказ

(орг.)

 

 

 

 

 

 

15

Забезпечення підручниками

Інформація (Бібл.)

Інформація (Бібл.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

Педагогічна підтримка учнів, що потребують індивідуального підходу

Постійно (консультації, індивідуальна робота з учнями тощо)

17

Дозування домашніх завдань

Під час класно-узагальнюючого контролю, тематичних перевірок, оперативний контроль

18

Стан охорони праці, пожежної  безпеки

Наказ

(орг.)

 

За окремим планом

Наказ

 

За окремим планом

 

Шкільна документація

19

Стан ведення класних журналів, журналів індивідуального навчання, ГПД

Протягом року

Накази

20

Особові справи учнів

 

Наказ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Поурочне планування вчителів

Протягом року

Моніторингові дослідження

22

Звільнення від занять фізкультурою та організація проведення занять в спецгрупі

 

Наказ (розп. на групи)

Протягом семестру

23

Стан ведення зошитів та щоденників, виконання єдиних вимог орфографічного режиму

Протягом року

24

Виконання програм

 

 

 

 

 

Наказ

 

 

 

 

Наказ

25

Організація та стан відвідування учнями школи

 

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

26

Моніторингові дослідження навчальних досягнень учнів

 

 

 

 

Контроль за І семестр

 

 

 

 

Контроль за ІІ семестр

 

27

Техніка читання

 

 

 

 

4 клас

 

 

 

 

4 клас

 

28

Рух учнів

 

Наказ Алфав.кн.

 

 

 

Алфав.кн.

 

 

 

 

Алфав.кн.

29

Проходження працівниками медогляду

За графіком

30

Проходження учнями медогляду

За графіком

 

ПЛАН РОБОТИ З ОХОРОНИ  ПРАЦІ

У 2022-2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Зміст роботи

Терміни

Виконавець

Примітка

І. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ

1.

Підготувати розділ “Охорони праці” до плану роботи навчального закладу

До 15.08

Директор

 

2.

Забезпечувати заклад законодавчими актами та нормативно-технічною документацією

Постійно

Директор

 

3.

Переглянути (розробити), ввести в дію посадові інструкції, з охорони праці, безпеки життєдіяльності, робочі інструкції для працівників закладу.

До 25.08

Директор

 

4.

Видати та довести до відома всіх працівників наказ "Про організацію роботи з охорони праці" з визначенням відповідальних осіб за пожежну, електробезпеку, безпечну експлуатацію електромеханічного обладнання, будівель і споруд, автотранспорту тощо

До нового навчального року

Директор

 

5.

Здійснити перевірку готовності закладу до нового навчального року, оформити акт готовності закладу, актів-дозволів на заняття в кабінетах підвищеної небезпеки, актів-випробувань спортивного обладнання

До 25.08

Відповідальний за охорону праці

 

6.

Підготувати навчальний заклад до опалювального сезону (документація для котельні, медогляд та навчання кочегарів)

1-а декада жовтня

Директор

 

7.

Розробити заходи щодо підготовки навчального закладу до роботи в осінньо-зимовий період

До 14.10

Директор, завгосп

 

8.

Своєчасно проводити розслідування кожного нещасного випадку (в побуті та під час освітнього процесу) з працівниками закладу відповідно до чинних Положень

Після кожного випадку

Директор, відповідальний за охорону праці

 

9.

Здійснювати аналіз стану травматизму серед учасників  освітнього процесу

Щоквартально

Директор, відповідальний за БЖД

 

10

Розробити заходи щодо підготовки навчального закладу до нового навчального року

До 15.04

Директор, завгосп

 

 

11

Перегляд та розробка інструкцій з охорони праці, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності.

Вересень

Директор, відповідальний за ОП, керівники структурних підрозділів, завідувачі кабінетів

 

ІІ. НАВЧАННЯ

1.

Проводити навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з новопризначеними працівниками

Перша декада вересня

Директор, відповідальний за охорону праці

 

2.

Проводити вступний інструктаж з новопризначеними працівниками

В  перший день роботи, перед початком роботи

Директор або спеціаліст з охорони праці

 

3.

Проводити інструктажі з охорони праці на робочому місці з:

-   технічним персоналом;

-   педагогічними працівниками;

-   учителями предметів підвищеної небезпеки;

-   працівниками харчоблоку;

 

2 рази на рік

1 раз на квартал

Керівники структурних підрозділів

 

4.

Проводити цільові та позапланові інструктажі

Протягом року

Керівники структурних підрозділів

 

5.

Надавати консультативну допомогу працівникам навчального закладу з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності

Постійно

Відповідальний за ОП

 

6.

Організація навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці раз на три роки

-

Директор, комісія

 

ІІІ. МАСОВІ ЗАХОДИ

1.

Розглядати питання з охорони праці, безпеки життєдіяльності:

     

·      на педраді:

        «Про стан виробничого та побутового травматизму учасників освітнього процесу»;

        «Виконання наказу про організацію роботи з охорони праці»;

       «Про стан роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності»

 

Січень

 

Червень

 

Червень

Директор, відповідальні особи, керівники структурних підрозділів

 

·      на нараді при директорі:

         «Про  систему роботи з охорони праці»;

           

 

Вересень

Директор, відповідальні особи

 

·      на зборах трудового колективу:

          «Про підготовку закладу до роботи в новому навчальному році та осінньо-зимовий період»;

          «Про виконання заходів, зазначених у розділі «Охорона праці» колдоговору»

 

Квітень

 

Грудень

Директор, відповідальні особи, керівники структурних підрозділів

 

IV. БЕЗПЕЧНА ТА НАДІЙНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД

1.

Призначити відповідального за безпечний стан будівель і споруд, ознайомити з обов’язками, організувати його навчання

01.09

Директор

 

2.

Перевірити та впорядкувати територію закладу й усунути всі травмонебезпечні місця (ями, вибоїни)

До 01.09

До 01.06

Відповідальний за ОП, завгосп

 

3.

Проводити систематичні спостереження за станом навчальних будівель і споруд

Постійно

Відповідальна особа, завгосп

 

4.

Проводити ремонт навчальних будівель і споруд з метою підтримання чи відновлення початкових експлуатаційних якостей як будівлі в цілому, так і її окремих конструкцій

Відповідно до затвердженого графіка

Завгосп

 

V. ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА

1.

Призначити відповідального за електрогосподарство, ознайомити з обов’язками, організувати його навчання

До 01.09

Директор

 

2.

Організувати проведення електротехнічних вимірів опору заземлюючого пристрою, опору ізоляції електропроводів

Щорічно до 01.09.

Директор, відповідальна особа

 

3.

Забезпечити утримання електромереж, електроарматури, електросилових шаф, освітлювальних електрощитів відповідно до вимог.

Постійно

Відповідальна особа

 

4.

Забезпечити робочі місця засобами захисту від ураження електрострумом (дерев’яний настил чи діелектричні килимки, спеціальне взуття, рукавиці, інструменти з ізольованими ручками)

Постійно

Звсновник закладу

 

5.

Провести ремонт світильників, замінити лампи, що перегоріли, або ті, що не відповідають вимогам

До 01.09

Відповідальна особа

 

6.

Відремонтувати несправні електророзетки, електровимикачі. Закрити кришками електрокоробки

До 01.09

Відповідальна особа

 

7.

Перевірити стан усіх електророзеток. Зробити біля кожної написи „220 В"

До 01.09

Відповідальна особа

 

8.

Перевірити стан електромеханічного обладнання та його відповідність вимогам охорони праці, безпеки життєдіяльності

Серпень

Директор, відповідальний за ОП, завгосп

 

VI. ГІГІЄНА ПРАЦІ. МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ. ПРОФІЛАКТИКА ОТРУЄНЬ

ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

1.

Організувати проведення обов’язкового медогляду працівників

До 01.09

Директор

 

2.

Забезпечити працівників знешкоджувальними миючими засобами, спецодягом

До 01.09

Директор, ПК

 

3.

Усі структурні підрозділи з підвищеною небезпекою та шкідливими умовами праці забезпечити укомплектованими медичними аптечками

До 01.09

Директор, медсестра

 

4.

Забезпечити дезінфекцію приміщень

До 01.09

Медсестра, завгосп

 

5.

Вирішити питання  вивезення сміття з території закладу, установи

Постійно

Директор, завгосп

 

6.

Організувати в закладі, установі безпечний питний,  повітряний,  температурний, світловий  режими

Постійно

Директор, завгосп

 

VII. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

1.

Призначити відповідального за пожежну безпеку в навчальному закладі, ознайомити з обов’язками, організувати проходження ним навчання

До 01.09

Директор

 

2.

Поновити план евакуації працівників, учнів, вихованців на випадок пожежі та графічну схему евакуації раз на три роки

До 01.09

Відповідальна особа

 

3.

Провести практичне заняття з відпрацюванням плану евакуації

III квартал

Директор, відповідальна особа

 

4.

Провести заняття з користування первинними засобами пожежогасіння

III квартал

Відповідальна особа

 

5.

Провести ревізію укомплектування пожежних щитів

III квартал

Завгосп, відповідальний

 

6.

Розробити інструкції з пожежної безпеки для кабінетів підвищеної небезпеки

До 01.09

Завідувач кабінетом, відповідальна особа

 

7.

Провести інструктажі з працівниками з протипожежної безпеки

До 01.09

Відповідальна особа

 

8.

Ознайомити працівників з порядком оповіщення про пожежу

До 01.09

Директор, відповідальна особа

 

9.

Видати накази про заборону паління в закладі, про зберігання легкозаймистих речовин, горючих речовин

До 01.09

Директор

 

10

Забезпечити утримання шляхів евакуації у відповідності з Правилами пожежної безпеки

Постійно

Завгосп, відповідальна особа

 

VIII ХАРЧОБЛОК

1.

Видати наказ про організацію дитячого харчування у навчальному закладі

До 01.09

Директор

 

2.

Зберігати добові проби готових страв у холодильнику відповідно до вимог

Постійно

Медсестра, кухар

 

3.

Здійснювати бракераж сирої та готової продукції, результати заносити до відповідних журналів

Постійно

Медсестра, кухар

 

X. КОНТРОЛЬ ЗА СТАНОМ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.

Здійснювати:

                оперативний;

                адміністративний;

        громадський контроль за станом охорони праці

Постійно; за графіком

Керівники структурних підрозділів, відповідальна особа за орг-цію роботи з охорони праці, ПК

 

2.

Перевірити готовність до нового навчального року всіх приміщень

Серпень

Комісія

 

3.

Перевірити наявність актів-дозволів на проведення занять у кабінетах підвищеної небезпеки, спортзалі, майстерні, актів перевірки стану обладнання тощо

До 01.09

Комісія

 
           
 

Заходи

щодо запобігання нещасним випадкам  виробничого характеру

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін проведення

Відмітка про виконання

1

Ознайомити трудовий колектив із посадовими інструкціями

Серпень-вересень

 

2

Ознайомити трудовий колектив з правилами внутрішнього трудового розпорядку

Серпень-вересень

 

3

Затвердити колективний договір адміністрації та профкому про проведення заходів з охорони праці

Серпень-вересень

 

4

Регулярно інструктувати працівників школи щодо проведення з учнями інструктажів з безпеки життєдіяльності

2 рази на семестр

 

5

Регулярно проводити інструктажі з техніки безпеки серед педагогічного та обслуговуючого персоналу

1 раз

на півріччя

 

6

Організувати перевірку знань з питань охорони праці

1 раз на три роки

 
 

Заходи

щодо  попередження травматизму під час  освітнього процесу

з/п

Зміст роботи

Термін проведення

Відмітка про виконання

1

Провести бесіди про попередження дитячого травматизму під час перерв серед учнів 1—11-х класів

Початок семестру, раз на місяць

 

2

Під час вивчення курсу «Основи здоров’я» звернути увагу на поведінку учнів на вулиці, у транспорті

За планом

 

3

Проводити інструктажі з техніки безпеки під час уроків фізичного виховання

На кожному уроці

 

4

Провести на батьківських онлайн-зборах цикл лекцій щодо попередження дитячого травматизму

2 рази

на семестр

 

5

Серед учнів 1—4-х класів провести гру-конкурс із вивчення ПДР, конкурс малюнків, дитячих творчих робіт, на кращого читця, на знання правил дорожнього руху; диктанти.

Березень

 

6

Серед учнів 5—7-х класів провести конкурс малюнків з вивчення правил дорожнього руху

Травень

 

Заходи

щодо профілактики побутового травматизму

з/п

Зміст роботи

Термін проведення

Відмітка про виконання

1

Провести заняття серед педагогічного та технічного персоналу школи на тему «Профілактика побутового травматизму»

Серпень

 

2

Провести бесіди серед педагогічного та технічного персоналу школи щодо запобігання побутового травматизму в житлових та підсобних приміщеннях, присадибних ділянках, у місцях відпочинку і можливого перебування людей

1 раз на рік

 

3

Регулярно проводити бесіди серед учнівського колективу на тему «Я один удома»

1 раз

на півріччя

 

4

Проводити роз'яснювальну роботу серед батьків із профілактики побутового травматизму

Батьківські збори

 

 

ПЕДРАДИ

Серпень

«Організація роботи педагогічного колективу

 на ІІ етапі шкільного проекту «Розвиток навичок самостійної роботи учнів в умовах змішаного навчання».

Жовтень

« Інформатизація навчального процесу як виклик часу. Методики та технології дистанційного навчання»

Січень  

«Методи розвитку навичок самостійної роботи в учнів різних вікових груп»»

Березень

« Узагальнення педагогічного здобутку»

Травень

«Продовження формування теоретико-методичної бази з роботи над новою проблемною темою «Розвиток навичок самостійної роботи учнів в умовах змішаного навчання».

 Червень

«Про випуск учнів 11 класу»

«Про переведення учнів 1-4, 5-8,10 класів»

«Про переведення учнів 9 класу»