День соборності України

22.01.2018

22 січня 2018 року в КЗ «Могилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» був проведений виховний захід, присвячений державному святу незалежної України – Дню Єднання УНР та ЗУНР. Учні 10 класу підготували змістовне повідомлення про історичний факт створення Соборної Держави. Розповідь супроводжувалася відео фрагментами єднання мешканців Сходу і Заходу України як запоруки існування єдиної соборної України.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.

Виставка дитячих малюнків

«Я славлю свою рідну Україну»